Wisata Singapura TempatwisataBizID

پنج‌شنبه 7 اردیبهشت 1396 ساعت 08:23

Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid Kopshtet nga ana e Gjirit eshte nje, i gjalle, park i madh futuristic ne zonen e Gjirit te Singaporit. Strukturat e famshme Supertree ofrojne nje Skywalk mbreselenese mbi kopshte, mbi-sized serat Guaske-forme krijosh klimat e ftohte malore dhe ka me qindra e pemeve dhe bimeve te zbuluar, duke e bere kete destinacion kenaqesi e madhe per te dy femijet dhe te rriturit. Vendi me i mire per te kuptuar permasat e kopshte nga ana e Gjirit eshte nga maja e Marina Bay Sands, e cila mblidhet ne drejtim te kundert te parkut, hapesira te perfshije 250 akra toke bonifikuar ne ujore. Getting ketu eshte e lehte, ose nepermjet walkways nga hoteli, duke ju dhene nje pamje te ngritur e kopshte, ose duke marre pak me te gjate Riverside shetitore per te hyre ne parkun prane dy kupola. Ecje rreth parkut nuk do t'ju kushtoje nje cent, por ne qofte se ju doni te hap brenda conservatories klime te kontrolluar, apo te ecin ne mesin e Supertrees, ka nje goditje. Zona kryesore Parku eshte i hapur nga ora 9:00 deri 21:00. Nuk ka asnje dyshim dominimi i plantacion te celikut-i pershtatur "tabaka", i tmerrshem mbi Xhennete nga ana e Gjirit me 12 e strukturave te medha metalike ne Korijen qendrore dhe nje gjysme duzine te tjera te vendosura ne pjese te tjera te kopshtit.

Mbi 200 lloje diferenca e bimeve dhe luleve te mbuluar e jashtme e ketyre kopshteve gjate drejte dhe dy here ne nje nate ata jane nje koleksionit te Xhennete 'te lehta dhe muzike show (at 19:45 Pastaj 20:45), Kallep nje shkelqim mbi park, dhe duke e bere te ndjehen si ju jeni ne nje perralle moderne. Per ata qe duan nje pamje, te udhetimit 25 metra deri ne vendkalim te shquar qe lidh tre e pemeve se bashku. Per kete pervoje shtese te vecante ngrenie, tabaka 50 meter ne Qendren ofron ushqim dhe nje pamje ne Supertree nga Indochine, me nje pamje 360 ​​shkalle nga salle pritjeje dhe nje pa cati bar tray-top. Nese keni nevoje per te qetesoheni, kreu ne Cloud Forest, me te vogla ndertimin e Shell-forme, me nje mal te larte 35 metra e mbuluar ne bime qe lulezojne ne Highlands tropikale. Mos u shqetesoni nese ngjitje Feels rritet shume, ka nje ashensor qe ju merr deri ne mjegull dhe ju jep nje pamje te mrekullueshme ne kerkim poshte mbi muret e bimeve dhe Orchids. Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid

برچسب‌ها: TempatWisata، HotelMurah، Wisata
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.